چطور دندان‌هایی سالم داشته باشیم؟ با ما همراه باشید تا نکاتی بهداشتی دهان رو بخونید و تصاویر مراقبت از دندان ها رو ببینید.

اگه شما هم از اون دسته آدمایی هستید که دوس دارید همیشه دندآن‌هایی سالم داشته باشید و دندان‌هاتون براتون خیلی مهمن به نکات زیر دقت کنید.

مسواک زدن

برای از بین بردن ذرات مواد خوراکی ای هست که روی دندان‌ها می‌باشند. در مسواک زدن دقت کافی داشته باشید و البته صبور باشید. یعنی اینقد عجله نکنید که زیر ۱۵ثانیه تموم شه

حداقل ۲ دقیقه مسواک بزنید.
سعی کنید صبح‌ها مسواک بزنید. چون سر صبی میکروب‌های توی دهان خیییلیی زیادن.

نخ دندان

دقت کنید که مسواک به هیچ عنوان جای نخ دندان را نمی‌گیرد. خیلی‌ها فقط به اینکه دندان‌هاشون رو مسواک می‌زنند اکتفا می‌کنند و از نخ دندان استفاده نمی‌کنند درحالیکه از نخ دندان برای تمیز کردن «بین دندان‌ها» استفاده می‌شود یعنی جایی که مسواک زدن نمی‌تواند بخوبی تمیز کند. پس حتما سعی کنید که نخ دندان همراه‌تون داشته باشید.

دقت در رژیم غذایی نیز اهمیت ویژه‌ای برای سلامت دندان‌ها دارد. استفاده کمتر از نوشابه و مواد خوراکی قندی باعث میشه دندان‌های سالم‌تری داشت باشید.

رعایت رژيم غذایی پس از انجام درمان‌های دندانپزشکی نیز می‌تواند به طولانی‌تر شدن مدت اثر درمان کمک کند. به عنوان مثال پس از انجام بلیچینگ دندان عدم استفاده از خوراکی‌های مانند گوجه‌فرنگی و نوشیدنی‌هایی مثه قهوه و چایی سبب می‌شود که ماندگاری اثر بلیچینگ بیشتر شود.

به دندان‌پزشک‌تون سر بزنید چرا که هم سلامت دندان‌هاتون تحت کنترل خواهد بود و هم اینکه لبخندتون قشنگ‌تر میشه و چی بهتر از اینکه لبخندتون زیبا باشه و دندان‌هاتون سالم ؟

صفحه اینستاگرام

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر و تصاویر ایمپلنت٬ لمینت٬ کامپوزیت و نکات مراقبت از دندان ها به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید.