ایمپلنت دندان و دیابت

آیا انجام ایمپلنت دندان و دیابت داشتن مشکلی را برای فرد ایجاد نخواهد کرد یا به طور کلی ملاحظات دندانپزشکی در بیماران دیابتی چیست ؟ ایمپلنت دندان برای دیابتی ها انجام می شود ؟

از سوالاتی است که اکثر افراد مبتلا به دیابت با آن مواجه می شوند.

ما در این مقاله در مورد ایمپلنت دندان و دیابت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

سلامت دندان از مواردی که برای افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است چون نقش بسزایی در زیبایی و حفظ اعتماد به نفس فرد خواهد داشت.

افراد مبتلا به دیابت می توانند ایمپلنت انجام دهند ؟

ایمپلنت دندانی برای افراد دیابتی در صورتی انجام می شود که قند خون را کنترل نمایند و بهداشت دهان را رعایت نمایند و دارای عفونت فعال لثه نباشند.

در گذشته انجام کاشت ایمپلنت دندان برای افرادی که دیابت کنترل نشده داشته اند انجام نمی شد چرا که دیابت باعث می شود تولید استخوان و فرآیند التیام زخم دچار اختلال گردد.

اما امروزه تحقیقات انجام شده نشان می دهد با داشتن شرایطی طبق نظر دندانپزشک خوب و رعایت کردن مواردی که دندانپزشک توصیه می کند درمان ایمپلنت دندان در افراد دیابتی قابل انجام خواهد بود.

ایمپلنت دندان و دیابت

 

ملاحظات دندانپزشکی در بیماران دیابتی چیست ؟

  • کنترل قند خون
  • آنتی بیوتیک تراپی انجام می شود.
  • استفاده از کلرهگزیدین و سرم های شستشو علاوه بر شستشوی ناحیه تحت درمان

نکته مهم این است که مراقبت های بعد از درمان دندان دیابتی را باید جدی بگیرید چرا که بخشی از درمان محسوب می شود و نباید به آن بی توجه باشید.

اگر مبتلا به دیابت هستید ، قند خون خود را تحت کنترل نگه دارند تا درمان ایمپلنت دندانی با موفقیت بسیار بالایی انجام شود.

عوارض ایمپلنت در افراد دیابتی چیست ؟

در صورتی که توصیه های دندانپزشک خوب را رعایت نمایید و داروهای تجویز شده را طبق دستور استفاده نمایید مانند یک فرد عادی نتیجه ایمپلنت دندان برای شما موفقیت آمیز خواهد بود.

طبق بررسی های انجام شده ارتباطی بین افزایش قند خون و ایمپلنت دندان در دراز مدت وجود ندارد و فرد باید مراقبت ها را تا بهبودی کامل جدی بگیرد تا کاشت ایمپلنت دندان موفقیت آمیز باشد و عوارضی را ایجاد نکند.

دکتر سید محمد مهدی اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت

ایمپلنت دندانلمینت دندانبلیچینگ دندان