ترمیم دندان چیست

قبل از اقدام به ترمیم دندان حتماً خوانده شود . با به وجود آمدن مشکلات متعددی که اکثر افراد بر سر دندان هایشان به وجود می آید ، برای ترمیم و اصلاح آن ها به دندان پزشک مراجعه می کنند . بهتر است قبل از آن که برای ترمیم و یا هر عملی که خواهان انجام آن هستید ، یک سری ندانسته ها را بدانید تا سولاتی که در ذهن شما پیش آمده است را برطرف کنید .

ترمیم دندان

سوال های شایعی که در ترمیم دندان وجود دارد :

چرا برخی از دندان ها پس از ترمیم سیاه می شود ؟

ترمیم هایی که مستقیم بر روی دندان ها انجام می شود به دو دسته تقسیم می شوند ، ( مواد غیر هم رنگ یا آلیاژ فلزی و دیگری آمالکام ) این نوع مواد حدود 100 سال است که برای پر کردن دندان ها به روش مستقیم مورد استفاده قرار می گیرد .

جنس آلیاژ هایی که در مطالب بالا گفته شد قسمتی از آن جیوه و قسمتی دیگر پودر آلیاژ حاوی فلزی مانند ( مس ، نقره و … ) است .

مواد هم رنگ به چه صورت است ؟

مواد هم رنگ از یک پایه ی زرین که داخل این زرین ترکیباتی که پرکننده یا فیلر نام دارد اضافه می شود ، ساخته شده است تا خواص مکانیکی و فیزیکی و رنگ ماده را بهبود بخشد که به ان ها کامپوزیت گفت می شود .

مواد های هم رنگ یا غیر هم رنگ برای چه دندان هایی استفاده می شود ؟

مواد فلزی هم رنگ پس از گذشت مدت زمانی املاح فلزی آن وارد نسج دندان می شود و سبب تغییر رنگ دایمی در دندان ها می شود به همین دلیل آمالکام برای دندان ها جلو استفاده نمی شود و در دندان های خلفی قابل استفاده قرار می گیرد . مواد هم رنگ علاوه بر دندان ها ی خلفی در دندان های قدامی نیز کاربرد دارد .

مقاله ی بالا توضیح مختصری بود درباره ی ترمیم دندانی . با مطالعه کردن این مقاله می توانید با این تکنیک بیش تر آشنا شوید .

دکتر اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت