تفاوت ایمپلنت دندان و دندان مصنوعی

تفاوت ایمپلنت دندان و دندان مصنوعی در این است که ایمپلنت دندان مانند دندان طبیعی داخل فک کاشته می شود در صورتی که دندان مصنوعی قابل جابه جا شدن است و خارج کردن است.

در صورتی که دندان ها یکی پس از دیگری از دست بروند، به جز مشکلات زیبایی در نحوه عملکرد نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت و فرد مشکل جویدن و بلع غذا خواهد داشت.

ایمپلنت دندان به دلیل اینکه مانند دندان طبیعی ثابت هم از لحاظ عملکرد هم از لحاظ ظاهر خواهد بود بهترین روش برای کاشت دندان از دست رفته می باشد اما در شرایطی خاص بنا به شرایط جسمی فرد نیز نمی توان از این روش استفاده نمود.

برای مراقبت از سلامت و آسایش و برگرداندن زیبایی دندان باید جایگزین مناسبی انتخاب کرد، تصمیم ‌گیری برای جایگزین کردن دندان‌های از دست ‌رفته نیز یکی از گام‌ های مهم است که باید با کسب اطلاعات لازم و مراجعه به دندانپزشک خوب انجام شود.

دندانپزشک خوب با توجه به شرایط شما عزیزان بهترین روش انواع کاشت دندان را برای شما انتخاب می کند.

تفاوت ایمپلنت دندان و دندان مصنوعی

تفاوت ایمپلنت دندان و دندان مصنوعی چیست ؟

ایمپلنت دندان با پیچ تیتانیومی که دارد روی استخوان فک کاشته می شود و روکشی که روی این پایه قرار می گیرد از جنس دندان می باشد و ثابت می باشد و قابل جابه جا شدن نیست.

دندان مصنوعی با قالب گیری از دندان از دست رفته و ساخته شدن در لابراتوار به طور سریع می باشد که قابلیت دندان های مصنوعی این است که فرد می تواند به راحتی آن را از دهان خارج کند.

برای کاشت دندان یا ایمپلنت باید پروسه طولانی مدتی را طی نمود به این صورت که ابتدا پیچ پایه داخل فک کاشته می شود و با استخوان فک جوش می خورد سپس تاج دندان قرار داده می شود با اینکه شاید آزاردهنده باشد، اما همیشگی و پایدار خواهد بود.

هزینه دندان مصنوعی کمتر از ایمپلنت دندان می باشد با این وجود ایمپلنت دندان مزیت هایی دارد که افراد ترجیح می دهند با تقبل هزینه بیشتر دندان هایی مانند دندان طبیعی خود داشته باشند.

در بیشتر مواقع بعد از قرار دادن دندان مصنوعی به مدت یک ماه احساس ناراحتی خواهید داشت تا به آن عادت کنید ، روزهای اول که دندان مصنوعی می گذارید، حرف زدن، جویدن غذا برایتان مشکل است، اما نیاز به تمرین دارد و بعد از مدتی برطرف می شود.

دکتر سید محمد مهدی اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت

ایمپلنت دندانلمینت دندانبلیچینگ دندان