تفاوت بلیچینگ و لمینت

تفاوت بلیچینگ و لمینت : بلچینگ و لمینت هر دو روش هایی برای سفید کردن دندان ها می باشد.

اغلب افراد از بدرنگی دندانهایشان رنج می برند و به دنبال راهی برای داشتن دندان های سفید و داشتن لبخندی زیبا هستند.

ممکن است که این سوال برایتان پیش بیاید که بلیچینگ بهتر است یا لمینت ؟  جرم گیری بهتر است یا بلیچینگ ؟ تفاوت بروساژ و بلیچینگ چیست ؟

برای پاسخ به این سوالات و داشتن یک درمان مناسب توصیه می شود به یک دندانپزشک خوب مراجعه نمایید تا بهترین روش که مناسب دندان های شماست را انتخاب نماید.

تفاوت بلیچینگ و لمینت

روش های سفید کردن دندان

بلیچینگ

بلیچینگ روشی است که با یک ماده شیمیایی باعث سفید شدن دندان ها خواهد شد به این طریق که با گذاشتن این ماده روی دندان باعث آزاد شدن اکسیژن از پر اکسید هیدروژن و ترکیب آن با رنگ دانه های دندان خواهد شد و در نهایت باعث اکسید شدن رنگ دانه ها خواهد شد.

این ماده شیمیایی در واقع عملکردش مانند وایتکس است و این سفید شدن دندان به جنس دندان بستگی دارد و قابل ذکر است که بلیچینگ تغییری در فرم و سایز دندان ها ایجاد نخواهد کرد و مناسب افرادی است که فرم و ساختمان دندان مناسبی دارند.

افرادی که تمایل دارند دندان های خیلی سفیدی داشته باشند باید از لمینت دندان استفاده نمایید.

لمینت

لمینت دندان روشی است که هم برای اصلاح و ترمیم ساختمان دندان و هم اصلاح رنگ دندان مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش یک لایه خارجی به دندان اضافه خواهد شد که جنس لمینت دندان می تواند کامپوزیت یا سرامیکی باشد.

در واقع دو نوع لمینت کامپوزیتی و لمینت سرامیکی وجود دارد که این لایه گاهی بعد از تراش قسمت مختصری از دندان یا بدون تراش دندان روی لایه دندان قرار خواهد گرفت.

لمینت های کامپوزیتی توسط دندانپزشک لایه لایه روی دندان اضافه خواهد شد اما در لمینت سرامیکی باید از دندان قالب گیری شود و جهت ساخت به لابراتوار فرستاده شود.

دکتر سید محمد مهدی اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت