تفاوت ونیر کامپوزیت با لمینت

تفاوت ونیر کامپوزیت با لمینت : کامپوزیت دندان و لمینت دندان هر دو راه هایی هستند که در دندانپزشکی از آن ها استفاده می شوند وما در این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

 

تفاوت ونیر کامپوزیت با لمینت کامپوزیت

 

لمینت

پوسته ی بسیار باریکی از سرامیک یا مواد رزین کامپوزیتی دندان است که می باشد که بر روی دندان ها قرار می گیرند.
این امر با بی حسی موضعی انجام می گیرد حتی در بعضی مواقع ممکن است بدون بی حسی انجام شود. این روش ها انتخابی ایده آل جهت زیبا کردن دندان ها می باشد.
این روش برای افرادی که تمایل به استفاده از بریس ها یا دستگاه های ارتودنسی ندارند و همچنین وقت لازم جهت ویزیت شدن هر دوره را ندارند، این روش بسیار مناسب می باشد.

لمینت

زرد شدن دندان ها از مشکلاتی است که ممکن است برای هر فردی به وجود آید و طرح لبخند فرد را تحت تاثیر قرار دهد.
سفید کردن دندان و همچنین استفاده از روش های سفید کننده می تواند به آسانی این مشکل را برطرف کند اما این روش ها در زمان های قبل برای افراد ناراحت کننده و دردناک بوده است، حتی در بعضی مواقع موجب ایجاد حساسیت در دندان ها می شد، اما امروزه با وجود این روش های درمانی علاوه بر این که درد و حساسیتی برای فرد ندارد بلکه نتیجه ی آن دائمی می باشد.

کامپوزیت دندان چیست ؟

یک ماده ترمیمی است که هم رنگ دندان می باشد، کامپوزیت را بر روی سطح دندان ها قرار می دهند و دندانپزشک به آن ها فرم دلخواه می دهد.
این روش نیازی به تراش دادن دندان ها و قالب گیری ندارد.
هنگامی که به تغییرات بسیاری نیاز باشد از لمینت های سرامیکی استفاده می شود.

تفاوت ونیر کامپوزیت با لمینت

لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیتی هر دو موجب برطرف شدن زردی و بد فرمی دندان ها می شود که تنها تفاوت آن ها در جنس ماده استفاده شده و مراحل ساخت آن ها می باشد.

هزینه کامپوزیت ونیر

هزینه ی ونیر ها برای هر دندانپزشکی متفاوت می باشد و درصد بسیاری از این قیمت ها به هزینه لمینت دندان که در لابراتوار ساخته می شود بستگی دارد.
هزینه ی ونیر پرسلن مقداری بیشتر می باشد.

فیلم کامپوزیت دندان و عکس کامپوزیت دندان را می توانید با مراجعه به گالری سایت دیدن فرمایید.

دکتر سید محمد مهدی اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت