حتی اگه همیشه مراقب دندان‌هاتون باشید و بصورت مرتب و با دقت مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید٬ باز هم ممکن است روی دندان‌های شما جرم قرار بگیرد٬ چه برسد به اینکه در بهداشت دهان و دندان‌هاتون کمی تنبل باشید.
جرم رسوبی هست که از مواد خوراکی و پروتئین‌ها تشکیل میشه و سبب تشکیل لایه‌ای روی دندان‌ها و لثه میشه که علاوه بر ایجاد بوی بد دهان٬ با گذشت زمان عوارضی همچون پوسیدگی دندان‌ها و بروز بیماری‌های لثه را بهمراه دارد. پس اگه مسواک می‌زنید اما بازم از بوی بد دهان رنج می‌برید ممکنه بخاطر وجود جرم روی دندان‌ها باشه.

آیا جرم‌گیری برای دندان‌ها مضرر است؟

برخلاف تصور بعضی از افراد، جرم‌گیری دندان‌ها ضرری برای لثه و دندان‌ها ندارد و البته مفید نیز می‌باشد. چرا که جرم لایه‌ای از میکروب‌ها هست و وجودش برای لثه و دندان مضرره.
در پاسخ به این سوال که هر چندوقت یک‌بار به جرم‌گیری نیاز دارید، باید بگیم که بسته به مقدار جرم دندان‌ها و برای هر شخص متفاوته که پس از معاینه دندان‌ها در این‌مورد میشه نظر داد. معمولا هر ۶ماه یک‌بار چکاب دندان‌ها لازمه.

بروساژ دندان‌ها چیست؟

برای کمتر شدن جرم‌گیری دندان‌ها پس از انجام جرم‌گیری، دندان‌ها رو بروساژ می‌کنیم. اینکار با آغشته کردن دندان‌ها به یه خمیر مخصوص انجام میشه که باعث میشه دندان‌ها جرم کمتری بگیرند
البته که بعد از انجام جرم‌گیری با مسواک زدن و استفاده از نخ دندان احتمال تشکیل جرم رو میشه کاهش داد.
جرم‌گیری دردی نداره و بدون بی‌حسی قابل انجامه. معمولا بین ۱۵ تا ۲۵ دقیقه طول میکشه.
پس از جرم‌گیری به دلیل تخلیه جرم‌ها ممکن است احساس متفاوتی داشته باشید مخصوصا هنگام غذا خوردن و یا حس کنید دندان‌هاتون سبک شده که این احساس طبیعه، چون لایه‌ای که متشکل از جرم بوده از روی دندان‌ها برداشته شده و حساسیت دندان‌ها کمی بیشتر شده. البته پس از گذشت چند روز عادی میشه.
جرمگیری و رفع پوسیدگی دندان‌ها از اقدامات اولیه برای حفظ سلامت دندان‌ها می‌باشد.

نظرات و سوالات‌تون رو برامون در کامنت‌بنویسید.
و اگه حس می‌کنید به جرم‌گیری نیاز دارید تماس بگیرید و وقت بگیرید.

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر و تصاویر ایمپلنت لمینت کامپوزیت به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید.