روش کاشت ایمپلنت

روش کاشت ایمپلنت : ایمپلنت فرم ها یا پست های فلزی هستند که با استفاده از عمل جراحی در استخوان فک و زیر لثه جایگزاری می شود.
از ایمپلنت می توان به عنوان دندان های اصلی نیز استفاده کرد.

 

روش کاشت ایمپلنت

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت راهی است برای ازبین بردن فاصله ای که بین دندان ها وجود دارد. همچنین افرادی که دندان های خود را ازدست داده اند می توانند از ایمپلنت استفاده کنند.
ایمپلنت می تواند غذا خوردن و صحبت کردن و حتی لبخند زدن را بهتر و زیبا تر کند.
برخی افراد برای استفاده از پل ها یا دندان مصنوعی مشکل دارند و احساس راحتی نمی کنند، در برخی مواقع دلیل این امر ممکن است وجود زخم در دهان و ضعیف بودن استخوان بندی و … باشد.
جهت کاشت دندان باید بیماران لثه های سالمی داشته باشند و استخوان برای کاشت دندان ایمپلنت وجود داشته باشد.

دلیل کاشت ایمپلنت :

داشتن دندان در دهان می تواند یکی از دلایل داشتن اعتماد به نفس در افراد شود به همین دلیل استفاده از ایمپلنت می تواند این نگرانی افراد را برطرف کند.
هنگامی که دندانی ازبین می رود، استخوان فک که وظیفه ی نگه داری دندان را دارد شروع به ازبین رفتن می کند. انجام ارتودنسی پس از ایمپلنت می تواند ظاهر فک شما را حفظ کند.
افرادی که دندان ازدست داده اند، در جویدن و صحبت کردن دچار مشکل می شوند که ایمپلنت این مشکل را برطرف می کند.

روش کاشت ایمپلنت

بسیاری از افراد از ایمپلنت به عنوان جایگزین دندان های ازدست رفته ی خود استفاده می کنند.
برخی از افراد از ایمپلنت به جای دندان های پوسیده ی خود استفاده می کنند.
نحوه ی کاشت ایمپلنت به شرایط بیمار بستگی دارد، به گونه ای که اگر بیمار استخوان به اندازه ی کافی برای انجام ایمپلنت و نگه داری از آن ها نداشته باشد باید از راه ترمیم استخوان جهت لق شدن دندان ها و مشکلات آن ها استفاده کرد.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان :

در مرحله ی اول، ممکن است از آنتی بیوتیک برای درمان درد در قبل از انجام تجویز شود. دندانپزشک در این روش از بی حسی موضعی استفاده می کند.
درمرحله ی دوم ، بعد از این که ایمپلنت ها به استخوان دندان جوش خورد، داروی بی حسی تزریق می شود سپس دندانپزشک پیچ محافظ را از روی ایمپلنت برداشته و با یک سر فلزی آن را جایگزین می کند.

 

دکتر سید محمد مهدی اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت