عوارض ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت دندان چیست و اینکه عفونت ایمپلنت وجود دارد یا به طور کلی معایب ایمپلنت چیست از سوالات اغلب افرادی است که برای کاشت ایمپلنت دندان مراجعه می کنند.

ما در این مقاله در مورد عوارض ایمپلنت دندان اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم که با آگاهی از تمام مراحل ایمپلنت دندان اقدام به انجام آن نمایید.

ايمپلنت دندان چيست

ایمپلنت دندان یکی از جدیدترین درمان های دندانپزشکی است که به صورت پایه ای داخل فک به عنوان ریشه دندان از دست رفته و گزاشتن روکش مانند دندان های طبیعی عمل خواهد کرد چه از لحاظ عملکرد چه از لحاظ ظاهر.

عوارض ایمپلنت دندان چیست

نکته اول و قابل ذکر این است که با انتخاب دندانپزشک خوب می توانید کاشت ایمپلنت دندان موفق و دارای نتایج مطلوب را برای خود حاصل نمایید.

ایمپلنت دندان عوارض جدی ندارد و داشتن درد بعد از کاشت ایمپلنت امری اجتناب ناپذیر و طبیعی است اما با مسکن قابل برطرف کردن است و بعد از چند روز تسکین خواهد یافت.

عوارض ایمپلنت دندان

 

ممکن است بعد از کاشت ایمپلنت :

روکش ایمپلنت خارج شود

این به دلیل این است که در سال اول روکش با چسب موقت چسبانده می شود و ممکن است که بعد از مدتی بیافتد با مراجعه به دندانپزشک خود مجددا روی پایه قرار خواهد گرفت.

قابل ذکر است که اگر شرایط استاندارد برای چسباندن دائمی روکش ایمپلنت دندان وجود داشته باشد، با چسب دائمی این کار انجام خواهد شد و امکان خارج شده آن وجود نخواهد داشت.

در صورت مواجه شدن با آن جای نگرانی نیست و در کوتاه مدت برطرف خواهد شد.

عفونت کردن ایمپلنت

عفونت فقط مختص به ایمپلنت دندان نیست بلکه ممکن است در هر جراحی اتفاق بیافتد و باید متذکر شد که هر تورم، آبسه و ترشحی عفونت نیست.

قبل و بعد از کاشت ایمپلنت دندان باید یکسری نکات را رعایت کرد تا بعد از کاشت مشکلی ایجاد نشود.

به طور کلی انتخاب دندانپزشک خوب و مراقبت های شما عزیزان نقش بسزایی را در ایجاد نتایج مطلوب و موفق ایفا خواهد نمود.

داشتن تورم و درد ایمپلنت دندان بعد از کاشت کاملا طبیعی است و بعد از مدتی برطرف خواهد شد.

قیمت ایمپلنت دندان

یکی از دیگر دغدغه های بیماران در انجام کاشت ایمپلنت قیمت ایمپلنت دندان است که باید گفت در مقایسه با سایر روش های جایگزینی دندانی مانند استفاده از پروتزهای ثابت یا متحرک گران تر است اما به صورت دائمی است و کاملا شبیه دندان طبیعی خواهد بود.

دکتر سید محمد مهدی اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت

ایمپلنت دندانلمینت دندانبلیچینگ دندان