لمینیت سرامیکی

این مقاله، با موضوع لمینیت سرامیکی نوشته شده است.پس اگر تصمیم به لمینیت کردن دندان های خود را گرفته اید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را به طور کامل و دقیق مطالعه کنید تا آگاهی لازم درباره ی تکنیک لمینیت دندان را به دست آورید.

لمینیت سرامیکی

مقدمه :

در این سایت سعی بر این داریم که ویژگی لمینت دندان ، کامپوزیت دندان ، ایمپلنت دندان ، بلیچینگ دندان ، ترمیم ریشه ی دندان و کلی مطلب های مهم و سوالات متداولی که در زمینه زیبا سازی دندان ها به وجود می آید را پاسخ دهیم . پس مطلب های این سایت را لطفا با دقت مطالعه نمایید و در صورت این که سوالی ذهن شما را مشغول می کند با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت از همین طریق برای شما عزیزان پاسخ داده شود.

در مطالب پایین توضیح کوتاهی درباره ی لمینیت دندان داده می شود.

لمینیت دندان چیست :

لمینیت دندان یه لایه ی نازکی است که با دو جنس لمینیت سرامیکی و لمینیت کامپوزیتی بر روی دندان ها چسبانده می شود.

لمینیت ها برای اصلاح کردن :

  • شکل بد دندان
  •  بد رنگی دندان ها
  •  شكستگی  دندان ها
  • ترك خوردگی دندان ها
  • ويا كجی دندان ها و همچنین رفع فاصله بين دندان ها كاربرد دارند.

برخی اوقات لمینیت ها  را می توان جايگزين مناسبی برای درمان ارتودنسی نيز قرار داد و همچنین برای درمان راحت تر و مورد اطمینان تر و سريع ترمورد استفاده قرار داد.

همان طور که در مطالب بالا گفته شد، لمینیت ها به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند.

  1. لمینیت سرامیکی
  2. لمینیت کامپوزیتی

لمینیت سرامیکی به معنای ( تکنیک غیر مستقیم ) و لمینیت کامپوزیتی به معنای ( تکنیک مستقیم ) می باشد، که در این مقاله درمورد لمینیت سرامیکی توضیحاتی خواهیم داد.

لمینیت سرامیکی ( غیر مستقیم ) :

این نوع لمینیت یک لایه ی نازک یک تا دو میلی متری است که از جنس پرسلن یا همان چينی ويا سراميكی خاصی ساخته شده است.

در ابتدا سطح جلویی دندان تراش داده می شود و پس  تراش مختصر و همچنین قالب گيری به واسطه ی دندانپزشک، در لابراتوار ساخته می شود و بعد از آن بر روی دندان چسبانده می شود.

پس می توان گفت یکی از تفاوت های لمینیت سرامیکی با کامپوزیتی ، در قالبگیری و تراش دندان ها است. لمینیت کامپوزیتی برخلاف لمینیت سرامیکی نیازی به قالبگیری و یا تراش دندان ها ندارد و مستقیماً ، بر روی دندان ها پیاده می شود.

مطالب های بالا آگاهی لازم درباره ی لمینیت سرامیکی را به شما داده است. برای آگاهی بیشتر ،بهتر است قبل از استفاده از این تکنیک به دندانپزشک مراجعه کنید.

 

دکتر سید محمد مهدی اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت