شما چقدر برای مسواک زدن وقت میذارید؟

یکی از سوالاتی که بیماران می‌پرسند در مورد نحوه مسواک زدن چه از نظر نحوه چرخش مسواک و چه از نظر چندبار در شبانه‌روز و اینکه هربار به چه مدت مسواک زده شود؟ اقداماتی که برای داشتن دندان‌هایی سالم توصیه می‌شود بسیار ساده است و فقط کمی حوصله٬ صبر نیاز دارد٬ چرا که این افدامات باید بصورت مرتب و روزانه صورت پذیرد.

زمان مسواک زدن

مدت‌زمان مسواک زدن هر شخص

شاید اگر بدونید که هر شخصی که بصورت مرتب مسواک می‌زنه، بطور میانگین حدود سی‌و‌هشت شبانه‌روز از عمرش رو صرف مسواک زدن میکنه٬ دیگه تنبلی نکنید! مطمعنا پرداختن چنین زمانی در کل طول عمر برای مسواک زدن بسیار مقرون به صرفه‌تر از برطرف کردن صدماتی است که دندان‌های خراب می‌تواند به شما وارد کند.
اگر هر روز دو دقیقه برای مسواک زدن وقت بگذارید و هفتاد سال عمر کنید، به این عدد می‌رسید.
همانطور که می‌دونید مسواک زدن یکی از مهم‌ترین راه‌های حفظ سلامت دهان و دندان‌ها می‌باشد. پس حتما سعی کنید به اندازه کافی وقت بگذارید تا دندان‌هاتون همیشه سالم بمونن. اینکار علاوه بر حفظ سلامت دندان‌ها، باعث میشه میکروب‌های دهان هم کمتر بشن و از بیماری‌های لثه هم جلوگیری به عمل می‌آورد.

درصورتیکه به مدت طولانی مسواک نزنید و از نخ‌دندان استفاده نکنید ممکن است دندان‌هایتان جرم بگیرد و سلامت دندان‌ها به‌خطر بی‌افتد. در اینصورت بمرور زمان دندان‌ها دچار پوسیدگی می‌شوند و درد‌های دندان شروع شود. البته پوسیدگی‌های دندان‌ها را می‌توان با صرف هزینه‌های کم‌تری رفع کرد تا از انتشار این پوسیدگی‌ها جلوگیری کرد. لذا درصورتیکه احساس می‌کنید دندان‌های شما جرم گرفته است٬ توصیه می‌شود برای رفع آنها سریعا اقدام کنید. همچنین برای آشنایی با مراحل انجام جرم‌گیری دندان‌ها می‌توانید مطالب مربوط به جرم‌گیری و بروساژ را در سایت ما مطالعه کنید.

در نهایت برای پیشگیری از مشکلات و بیمار‌ی‌های دهان و دندان‌ها توصیه شدید ما مراقبت صحیح و اصولی از دندان‌ها می‌باشد. حداقل ۲بار در روز و هربار ۲دقیقه مسواک بزنید.

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر و تصاویر ایمپلنت لمینت کامپوزیت به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید.