مراحل ایمپلنت دندان

در این مقاله مراحل ایمپلنت دندان را جزء به جزء برایتان توضیح خواهیم داد به این ترتیب اگر خواهان دندانی زیبا و همچنین قصد ایمپلنت دندان کردن دندان های خود را کرده اید، مطالب این مقاله به شما کمک خواهد کرد اطلاعات لازم در خصوص استفاده از این تکنیک را بدانید و با داشتن آگاهی لازم این عمل را انجام دهید.

مراحل ایمپلنت دندان

مقدمه :

اگر قصد ایمپلنت کردن دندان های خود را کرده اید، بهتر است بدانید نکاتی قبل از عمل وجود دارد که رعایت کردن آن می تواند تاثیر بسیاری در پایان نتیجه برایتان داشته باشد. بیمار و متقاضیان ایمپلنت دندان باید این موضوع را در نظر داشته باشند که انتخاب جراح و دندانپزشک می تواند تاثیرگزاری بر روی نتیجه ی ایمپلنت را بالا برده و در صورت تحقیق نکردن و نداشتن اطلاعات درباره ی دندانپزشک مورد نظر می تواند نه تنها زیبایی را به شما هدیه ندهد بلکه عکس این موضوع را در شما ایجاد کند. در ادامه یکی از بهترین متخصصان دندانپزشکی را به شما معرفی خواهیم کرد.

مراحل ایمپلنت دندان :

  • در ابتدا دندان های پوسیده و ریشه های آن کشیده می شود و سپس نصب و مراحل ایمپلنت دندان آغاز می شود.
  • بازسازی های احتمالی و مورد نیاز و سپس نصب ایمپلنت .
  • آشکارسازی ایمپلنت دندانی به محوطه ی دهان بعد از جوش خوردن.
  • گرفتتن قالب از ایمپلنت.
  • دندان های مقابل و مجاور با شاستی روکش و سرامیک روکش امتحان شده و پس از امتحان شدن روکش چسبانده می شود.

سوال مهمی که برای اکثر افراد به وجود می آید این است که ،چه چیزه بر روی میش بدون برش و جراحی نصب می شود ؟

اصولاً در مواقعی که بیشتر از 2 ماه از کشیدن دندان نگذشته باشد و همچنین استخوان آب نشده باشه ،در مواردی که استخوان باریک شده حتما باید جهت داشتن دید کافی و نصب صحیح جراحی انجام شود که خطای ایجاد نشود و حتما در صورت احتیاج بودن همزمان استخوان نواحیه ایی را هم جهت ماندگاری طولانی مدت ایمپلنت ها  بازسازی کنیم.

 

دکتر سید محمد مهدی اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت