مراقبت بعد از ارتودنسی

اگر تصمیم به ارتودنسی دندان دارید این مقاله می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات لازم از قبیل اقدامات پیش از ارتودسی دندان و همچنین مراقبت های بعد از ارتودنسی دندان را به دست آورید. ( مراقبت بعد از ارتودنسی )

مراقبت بعد از ارتودنسی

مقدمه :

دندان ها یکی از اجزای مهم در صورت هستند که با مشکل دار شدن آن سلامت بدن نیز دچار عارضه های جدی می شود و همچنین خراب شدن و یا افتادگی آن نیز بر روی ظاهر و چهره ی فرد نیز اثرگذار خواهد بود، داشتن لبخند زیبا و دندان های مرتب و تمیز سبب می شود مخاطب به خوبی به صحبت های شما توجه داشته باشد.

با پیشرفت علم و تکنولوژی، دندان های مرتب و تمیز دیگر یک آرزو نیست، شما می توانید با به کار گیری از تکنیک هایی که در چند سال اخیر به وجود آمده، دارای دندان های یک دست و تمیز شوید.

ارتودنسی دندان می تواند به شما کمک کند تا مشکلاتی که باعث شده است دندان های شما کج و نامرتب باشد را برطرف کند. با ما با شید با ادامه ی مقاله و ارتودنسی دندان.

ارتودنسی دندان چیست :

انجام ارتودنسی کاری  بسیار ظریف و دقیقی است که موفقیت کامل آن مستلزم همکاری بین بیمار و پزشک می باشد.و همچنین رعایت نکاتی که در این مقاله گفته می شود باعث رسیدن به نتیجه ی مطلوب در شما می شود .

دندانپزشکان، ارتودنسی دندان را به منظور ردیف کردن و همچنین مرتب کردن دندان ها معنا کرده اند. که این امر با هدف مرتب سازی دندان های فک بالا و همچنین پایین انجام می شود که دو نکته ایی که حائز اهمیت است :

باید به این نکته دقت کنید که دندان های مرتب شده در دو فک به خوبی بر روی یکدیگر قرار گرفته باشد تا عمل جویدن به بهترین نحو ممکن انجام شود.

حرکت های دندان بایستی به آهستگی و با حداقل آسیب انجام شود تا موقعیت جدید دندان ها تغییر نکند یا دندان ها آسیب نبینند. مطلب های پایین درباره ی مراقبت بعد از ارتودنسی نوشته شده است، این مطالب را خوانده و به آن عمل کنید.

مراقبت بعد از ارتودنسی :

نکاتی که پس از ارتودنسی دندان باید رعایت شود :

  1. رعایت کردن نظم در مراجعه کردن به ارتودنسیت .
  2. رعایت کردن به بهداشت دهان و دندان ها .
  • رعایت کردن نظم در مراجعه کردن به ارتودنسیت :

یکی از نکته های مهم در درمان ارتودنسی این است که فرد به شکل کاملاً منظم به متخصص ارتودنسی خود مراجعه کند، این امر به جهت کنترل دستگاه ها نیست بلکه به منظور تنظیم و فعال شدن ارتودنسی ها است.

  • رعایت کردن به بهداشت دهان و دندان ها :

مسواک زدن در زمان ارتودنسی یک امری بسیار مهم است.

 

دکتر سید محمد مهدی اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت