مراقبت های بعد از لمینیت دندان چگونه است

مراقبت های بعد از لمینیت دندان : لمینیت دندان یکی از جدید ترین و پر طرفدار ترین روش ها برای ترمیم و زیبایی دندان ها به شمار می آید . این دستگاه برای رفع رنگ دانه های روی دندان ، بستن فاصله های دندان ، فرم ، ترمیم مینای شکسته و در نهایت ایجاد لبخند زیبا ، مورد استفاده برای عموم مردم قرار گرفته است .

لمینیت دندان از دو جنس ، کامپوزیتی و سرامیکی ساخته شده است . کامپوزیتی توسط خود پزشک در مطب ساخته می شود ولی لمینیت سرامیکی حتماً باید قالب گیری شده و در لابراتوار ساخته شود ، این جنس بسیار مقاوم تر از کامپوزیت بوده و هم چنین دارای ثبات رنگ بیش تری است . باید این را در نظر داشته باشید که این جنس گران تر از کامپوزیت است . ادامه ی مطالب را اختصاص می دهیم به مراقبت های بعد از لمینیت دندان ، با رعایت این نکات طول مدت زمان سفیدی دندان را افزایش دهید .

مراقبت های بعد از لمینیت دندان

برخی از مراقبت های بعد از لمینیت دندان

  • حساس شدن دندان ها به مایعات سرد و گرم ، که با اندکی درد همراه است ،بعد از لمینیت یک امری طبیعی بوده و بعد از مدت کوتاهی برطرف می شود .
  • بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید ، به این منظور می توانید از دهان شوی و مسواک در طول روز استفاده کنید .
  • مصرف چایی و قهوه به دلیل داشتن رنگ دانه ، در دراز مدت باعث تغییر رنگ لمینیت دندان می شود ، به همین دلیل مصرف زیاد آن توصیه نمی شود .
  • خانم ها باید به این توجه داشته باشند که استفاده از رژ لب باعث تغییر رنگ در لمینیت های قسمت جلویی می شود .
  • با مصرف نکردن غذاهای سفت ، میوه های سفت مانند سیب ، شکستن آجیل با دندان های لمینیت ، می توانید عمر لمینت را افزایش دهید .
  • لمینیت دندان در برابر ضربه ها آسیب پذیر است به همین دلیل از آن مراقبت کنید تا دچار لب پریدگی و یا شکستگی نشود ، با به وجود آمدن این مشکلات می توانید برای ترمیم آن به جراح خود مراجع کنید .

با رعایت کردن به نکات بالا طول عمر لمینیت دندان خود را افزایش دهید .

 

دکتر سید محمد مهدی اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت