مسواک در ارتودنسی

این مقاله را اختصاص می دهیم به موضوع درباره ی مسواک در ارتودنسی . اگر جزو افرادی هستید که دندان های خود را ارتودنسی کرده اید پیشنهاد می کنیم این مقاله را به طور کامل و دقیق مطالعه کنید.

مسواک در ارتودنسی

در این سایت تمام نکات لازم درمورد دندان ها و زیبایی آن ها برای شما گفته شده است، شما می توانید با دنبال کردن مطلب های این سایت لبخند زیبا با دندان هایی زیبا را داشته باشید.با ما باشید با مهم ترین نکات در خصوص دندان .

مقدمه :

قبل هر چیزی بهتر است گفته شود ، اطلاعات و آگاهی درباره ی جراحی مورد نظرتان می تواند کمک بزرگی به نتیجه ی جراحی داشته باشد.

متقاضیان ارتودنسی دندان می تواند با مراجعه به دندانپزشک و مشاوره گرفتن از ایشان اطلاعاتی نظیر اقدامالت قبل از ارتودنسی، مراقبت های پس از ارتودنسی و نکته های مهم که رعایت به آن ها ضروری می باشد را دریافت کنند و همچنین با رعایت کردن به آن ها نتیجه ی مطلوبی را شاهد باشند. در ادامه ی مقاله توضیح کوتاهی درمورد ارتودنسی دندان به شما ارائه داده می شود.

ارتودنسی دندان چیست ؟

از نظر پزشکی و علمی ارتودنسی دندان به ردیف شدن دندان ها گفته می شود که هدف گذاشتن ارتودنسی ردیف و مرتب شدن دندان های فک بالا و پایین می باشد. در ارتودنسی بایستی به دو نکته مهم توجه داشته باشید که این دو نکته را در مطالب زیل شرح داده ایم.

  • نکته ی اول : باید توجه داشت که دندان های بالا و همچنین پایین بر روی هم قرار گیرد تا عمل جویدن غذا به خوبی صورت پذیرد.

نکته ی دوم در آهستگی جویدن و آسیب ندید دندان ها می باشد. حرکات دندان بایستی به آهستگی و با حداقل آسیب انجام شود تا موقعیت جدید دندان ها تغییر نکند یا به دندان ها آسیب نرسد.

مسواک در ارتودنسی :

با قرار دادن دستگاه های ارتودنسی بر روی دندان ها رعایت بهداشت برای بیمار با داشتن ارتودنسی بیشتر شده می شود.

مسواک را با زاویه ای ۴۵ درجه بین دندان و براکت ارتودنسی قرار دهید و همچنین با حرکت های چرخشی اقدام به تمیز کردن اطراف براکت کنید.

تجمع خرده های غذایی و پلاک میکروبی بیشتر در ناحیه های طوق دندان ها می باشد که بایستی مورد توجه ویژه ای قرار گیرد. به این جهت مسواک با زاویه ۴۵ درجه  ما بین لثه و براکت قرار گرفته می شود و با حرکت های چرخشی که به آسانی انجام می شود منطقه های مجاور لثه ها را تمیز کنید.

 

دکتر سید محمد مهدی اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت