نحوه ی ارتودنسی دندان

این سایت به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعات لازم در مورد تکنیک های زیبایی دندان در اختیار شما قرار گیرد.این مقاله موضوع نحوه ی ارتودنسی دندان .

نحوه ی ارتودنسی دندان

را ارائه می دهد. به این جهت اگر تصمیم به ردیف کردن دندان ها با استفاده از تکنیک ارتودنسی کردن دندان ها را گرفته اید می توانید این مقاله را کامل مطالعه کنید.

مقدمه :

زیبایی دندان ها موضوعی است که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده است، امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر نگران نامرتب بودن دندان ها و یا زردی دندان ها نباشد. با آمدن روش های جدید می توانید با خواسته های خود برای زیبایی دندان برسید.

مشاوره :

قبل از این که تکنیک ارتودنسی را بر روی دندان های خود پیاده کنید توصیه می کنیم به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا لازمه های انجام ارتودنسی را بدانید و همچنین قبل و پس از ارتودنسی رعایت یک سری نکات ضروری می باشد که عملکردن به آن ها بر روی نتیجه ی ارتودنسی تاثیرگذا خواهد بود.

ارتودنسی دندان :

ردیف شدن دندان های فک بالا و پایین را ارتودنسی دندان می گوییم و همچنین ارتودنسی علوم تصحیح رابطه ی نامناسب فکی، درمان جفت شدن غلط دندان ها و ردیف کردن دندان های نامنظم است.

از مهم ترین وظیفه های ارتودنسی پیشگیری ، تشخیص و درمان ناهنجاری های دندانی و فکی است.

درمان های ارتودنسی از جهت های زیبایی و ترمیم مشکلات و رابطه ی بین فک ها و دندان ها قابل بررسی است.

 نحوه ی ارتودنسی دندان

دستگاه های ارتودنسی از دو نوع تشکیل می شوند:

  1. ارتودنسی های متحرک
  2. ارتودنسی های ثابت

 

ارتودنسی متحرک :

ابتدا قالب گیری و ساخت پلاک ارتودنسی آکریلی انجام می شود.

بیماربرای خارج کردن ارتودنسی نیاز به متخصصان ارتودنسی ندارد و می تواند خود به تنهایی دستگاه را از دهان خود خارج و دوباره آن را در دهان قرار دهد.

مدت زمان استفاده از ارتودنسی متحرک 6 تا 1 سال می باشد.

ارتودنسی ثابت :

این نوع ارتودنسی بیشتر در سنین بالا به کار میبرند .ناهنجاری های پیچیده تر به واسطه ی چسباندن سیم و براکت های ارتودنسی به دندان ها انجام می شود و زمان درمان به طور میانی از 6 ماه تا 3 سال است.
زمان درمان تقریبی می باشد و بسته به پیچیدگی دندان و همکاری بیمار، متفاوت می باشد.

در مطالب بالا انواع ارتودنسی را نام برده ایم و همچنین نحوه ی ارتودنسی دندان را نیز توضیح داده ایم. شما با خواندن این مطالب خواهید دانست چه نوع ارتودنسی را باید انجام دهید.

دکتر سید محمد مهدی اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت