نکاتی درباره ی ترمیم دندان

در ابتدا قبل از این که نکاتی درباره ی ترمیم دندان گفته شود ، بهتر است توضیح مختصری از ترمیم دندان برایتان داده شود . در ادامه ی مقاله ترمیم دندان به چه صورت است را برایتان توضیح خواهیم داد .

ترمیم دندان چیست ؟

روش ترمیم دندان تکنیکی است برای برداشتن قسمت های پوسیده و خراب شده دندان و جایگزین کردن آن با مواد کامپوزیتی یا آمالگام .

روش و نحوه ترمیم ریشه دندان ، دندان های شکسته و همچنین دندان های پوسیده با هم متفاوت است .

نکاتی درباره ی ترمیم دندان :

  • بعد از اتمام ترمیم دندان ، احتیاجی به مصرف چرک خشک کن (آنتی بیوتیک) ندارید . فقط در صورت بروز درد با مشورت دندان‌ پزشک می‌توانید از مسکن استفاده کنید .
  • هر ترمیمی امکان دارد پس از گذشت چند مدت از سرویس ‌دهی دچار مشکلاتی شود ، برای مثال امکان دارد بخشی از ترمیم بشکند ، با رخ دادن این مشکل لازم است به دندان ‌پزشک مراجعه کنید تا نسبت به تعمیر، ترمیم و یا تعویض آن اقدام کند .

نکاتی درباره ی ترمیم دندان

زمانی که یک دندان ترمیم می‌شود این به معنای آن نیست که دیگر نیاز به هیچ کاری دارید و این دندان‌ دیگر دچار پوسیدگی نمی شوند و پرونده اش بسته شده است .

 امکان این که دندان در محل انجام ترمیم دچار پوسیدگی ثانویه شود و یا از محلی غیر از محل انجام ترمیم مورد پوسیدگی جدید قرار بگیرد وجود دارد.

در واقع پس از ترمیم دندان شما بیش تر نیاز به رعایت بهداشت برای این دندان دارید.

به این منظور حتی اگر تمام پوسیدگی‌های دندانیتان را با ترمیم برطرف کرده‌اید احتیاج است به طور مرتب از مسواک  و نخ دندان استفاده کنید و هر 6 ماه یک بار به دندان‌ پزشک مراجعه کنید .

بی حسی در منطقه ی مورد ترمیم برحسب نوع بی‌حسی ممکن است 1 ساعت تا چند ساعت طول بکشد .

نکته‌ای که باید رعایت شود ، این است که مراقب باشید لب و گونه را ناخواسته گاز نگیرید و زخمی نکنید   .

با مطالعه کردن نکاتی درباره ی ترمیم دندان اطلاعات خود را قبل از به کارگیری این تکنیک بالا ببرید .

 

دکتر سید محمد مهدی اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت