هزینه ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان یکی از دغدغه های افراد متقاضی کاشت ایمپلنت دندان می باشد که به کرات در مورد آن از دندانپزشکان سوال می نمایند.

فاکتورهای بسیار زیادی بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد که آگاهی از این فاکتور ها می تواند بر تصمیم گیری افراد متقاضی کاشت موثر باشد.

ما در این مقاله توضیحات جامعی را در مورد هزینه ایمپلنت و عوامل موثر بر آن در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

هزینه ایمپلنت دندان

 

عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان

 • فناوری منحصر به فرد: امروزه کشور های زیادی اقدام به ساخت انواع ایمپلنت دندان می کنند که برخی از این کشور ها فناوری و سبک مخصوص به خود را برای تولید قطعات ایمپلنت دارند، این موضوع موجب ایجاد بازار رقابتی و در نتیجه افزایش کیفیت ایمپلنت های تولید شده می گردد.
 • برند ایمپلنت و کشور سازنده: در زمینه ساخت و تولید ایمپلنت ، برخی از کشورها تجربه موفقیت آمیزی داشته اند که همین موضوع بر هزینه ایمپلنت دندان ساخته شده در آن کشور ها تاثیر می گذارد.
 • کیفیت قطعات: بدیهی است که هرچه کیفیت قطعات ایمپلنت بیشتر باشد و برای ساخت آن ها از بهترین مواد مصرفی بهره گرفته شود، هزینه ایمپلنت به علت مرغوب بودن و در نتیجه افزایش ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.
 • ضمانت قطعات ایمپلنت : یکی از عواملی که تاثیر بسیار زیادی بر هزينه ايمپلنت دارد، ضمانت قطعات آن می باشد.

هزینه کاشت ایمپلنت دندان با توجه به معیار های زیر تعیین می گردد:

 1. نوع ایمپلنت به کار رفته
 2. هزینه لابراتور
 3. تعداد واحد ایمپلنت مورد نیاز
 4. هزینه قطعات ایمپلنت با توجه به کارخانه و برند سازنده
 5. دستمرد دندانپزشک متخصص ایمپلنت : معمولاً هرچه میزان تخصص و تجربه دندانپزشک متخصص بیشتر باشد، هزینه کاشت ایمپلنت نیز بیشتر خواهد بود.
 6. هزینه جراحی های بازسازی شده: در برخی از موارد استخوان های بیمار برای کاشت ایمپلنت دندان آماده نمی باشد که در این صورت باید جراحی های بازسازی همچون سینوس لیفت انجام شود.

 

هزینه ایمپلنت دندان

 

انواع ایمپلنت دندان

هر مرکز ایمپلنت بر اساس فناوری های مورد استفاده، کادر درمانی متخصص، نوع تجهیزات و مواد کاربردی ایمپلنت دندان هزینه های متفاوتی را ارائه می دهد.

انواع ایمپلنت دندان عبارتند از:

 • جایگزینی چند دندانی
 • جایگزین یک دندان : از یک روکش دندانی یا یک تاج و از یک ایمپلنت در این روش استفاده می شود.
 • ترکیب پل دندانی ثابت و متحرک : کاربرد این روش برای زمانی است که ایمپلنت های متصل به یک بخش متحرک، بخشی از پل دندانی ثابت را نگه دارند.
 • اوردنچر: در این روش به منظور محافظت از استخوان های زیرین و ثابت نگه داشتن دندان های مصنوعی از دو یا چند مینی ایمپلنت یا ایمپلنت استفاده می گردد.

هنگامی که دندان های مصنوعی به طور مستقیم بر روی لثه قرار می گیرند، بر روی استخوان و لثه فشار وارد شده و موجب تحلیل استخوان فک خواهد شد، در این روش اوردنچرهای متکی بر ایمپلنت از سلامت استخوان ها محافظت خواهند نمود.

لازم به ذکر است که این روش بیشتر برای اشخاصی استفاده می شود که تمامی دندان های خود را در دو طرف یا یک طرف فک از دست داده اند.

دکتر سید محمد مهدی اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت

ایمپلنت دندان – لمینت دندان – بلیچینگ دندان