همه چیز درباره ی لمینیت دندان ؟

لمینیت دندان یکی از موثر ترین روش برای زیبایی دندان ها است . در صورتی که دندان شما دچار شکستگی ، ترک خوردگی ، بد شکلی ، بد رنگی شده باشد برای برطرف کردن این مشکلات می توانید از لمینیت استفاده کنید . ( همه چیز درباره ی لمینیت دندان ) .

در مواردی پیش آمده از لمینیت دندان به عنوان ارتودنسی نیز استفاده کرده اند که این روش کم هزینه تر و سریع تا از ارتودنسی بوده است .

در مقاله ی پایین همه چیز درباره ی لمینیت را خواهید خواند ، این اطلاعات به شما کمک خواهد کرد بیش تر این روش را بشناسید و راحت تر برای استفاده از آن تصمیم بگیرید .

انواع لمینیت دندان ؟

انواع لمینیت ها : لمینیت ها به دو دسته تقسیم می شوند

لمینیت سرامیکی از یک لایه ی نازک ساخته شده است که حدود دو میلی متر که از جنس پرسلن چینی است .

پرسلن چینی ساخته شده از یک نوع سرامیک خاصی است که بعد از تراشیدن بر روی دندان چسبانده می شود و پس از قالب گیری در لابراتور ساخته می شود . و در پایان روی قسمت های جلویی دندان قرار می گیرد .

همه چیز درباره ی لمینیت دندان

برای کار گذاشتن این نوع پوسته احتیاج به قالب گرفتن و لابراتور نیست ، شاید نیازی هم به تراشیدن دندان نباشد .

به طور مستقیم کامپوزیت را با استفاده از اشعه بر روی دندان ها می چسبانند که از طریق لایه ای محافظ  ، روی مینای دندان قرار می گیرد .
در برخی از موارد  که دندان ها با شکستگی و ترک های ریز یا تحلیل رفتن مواجه باشند ، استفاده از لمینیت دندان کامپوزیت  ، می تواند از آسیب دیدگی خود داری کند  و به عنوان محافظ روی دندان های آسیب دیده قرار بگیرد و همچنین برای مینای دندان مفید باشد.
به منظور زیاد کردن طول عمر لمینت ها ، از تکنیک های  روز دندانپزشکی با کیفیت بالا استفاده کنید تا جلوه ی طبیعی و به همان میزان کارایی بالا را ارائه دهد ، به دلیل آن که بعد از انجام درمان ، دندان ها بسیار خوش فرم و مرتب و خوش رنگ می شود .

 

دکتر سید محمد مهدی اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت