اگه شما هم از اون دسته آدمایی هستید که دوس دارید همیشه دندان‌هایی سالم داشته باشید و دندان‌هاتون براتون خیلی مهمن به این نکات دقت کنید: ⁦ مسواک زدن برای از بین بردن ذرات مواد خوراکی ای هست که روی دندان‌ها می‌باشند. در مسواک زدن دقت کافی داشته باشید و البته صبور باشید. یعنی اینقد عجله نکنید که زیر ۱۵ثانیه تموم شه. سعی کنید حداقل ۲ دقیقه مسواک بزنید.

مسواک زدن

سعی کنید صبح‌ها مسواک بزنید. چون سر صبی میکروب‌های توی دهان خیییلیی زیادن.

البته مسواک زدن هم در صبح مهمه و هم در شب. چون در طول شب و هنگام خواب باکتری‌های زیادی توی دهان وجود داره.
ی ضرب‌المثل جالب هست که میگه شب‌ها مسواک بزنید تا دندون‌هاتون رو حفظ کنید و صبح‌ها مسواک بزنید تا دوستان‌تون رو حفظ کنید.

این ضرب‌المثل میگه که مسواک زدن هم در شب قبل از خواب و هم صبح بعد از بیدار شدن اهمیت داره.

اینجوری هم دندون‌هاتون سالم می‌مونه و هم‌در طول روز دهان‌تون خوش‌بو خواخد بود.
در مورد مسواک زدن در شب‌ها باید بگیم که بلافاصله پس از شام خوردن مسواک نزنید. دلیلش این هست که هنگام شام فضای دهان بیشتر اسیدی هست و این سبب میشه وقتیکه مسواک میزنیم دندان‌ها سایش بیشتری داشته باشن چونکه در فضای اسیدی مینای دندان‌ها نرم میشه.

معمولا توصیه میشه قبل از خواب مسواک بزنید و اگه میخواید پس از شام خوردن سریع بخوابید حداقل نیم ساعت صبر کنید و بعدش مسواک بزنید.

دقت کنید که مسواک به هیچ عنوان جای نخ دندان را نمی‌گیرد. خیلی‌ها فقط به اینکه دندان‌هاشون رو مسواک می‌زنند اکتفا می‌کنند و از نخ دندان استفاده نمی‌کنند درحالیکه از نخ دندان برای تمیز کردن «بین دندان‌ها» استفاده می‌شود یعنی جایی که مسواک زدن نمی‌تواند بخوبی تمیز کند.
دقت در رژیم غذایی نیز اهمیت ویژه‌ای برای سلامت دندان‌ها دارد. استفاده کمتر از نوشابه و مواد خوراکی قندی باعث میشه دندان‌های بهتری داشت باشید.
به دندان‌پزشک‌تون سر بزنید چرا که هم سلامت دندان‌هاتون تحت کنترل خواهد بود و هم اینکه لبخندتون قشنگ‌تر میشه و چی بهتر از اینکه لبخندتون زیبا باشه و دندان‌هایی سالم داشته باشید ؟!

بنظر شما جای چه چیزایی توی این لیست خالی هست ؟

سایت ما رو دنبال کنید٬ مطالب بعدی‌مون رو به تکمیل این لیست و همچنین ارائه مطالب جذاب دیگه اختصاص می‌دیم
سوالات و نظرات‌تون رو برامون کامنت کنید٬ زودی پاسخ می‌دیم.

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر و تصاویر ایمپلنت لمینت کامپوزیت به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید.