کاشت دندان طبیعی

کاشت دندان طبیعی : دندان یکی از مهم ترین عضوهای بدن است که وقتی از دست برود دیگر جایگزینی ندارد. البته راه و روش های دیگری برای پر کردن جای خالی دندان به کار می رود، اما امروزه با ورود ایمپلنت های دندانی این مشکلات به حداقل رسیده است.

باید مراقب ایمپلنت ها باشیم همانند دندان های طبیعی، اگر چه ایمپلنت مثل دندان دچار پوسیدگی نمی شود ولی میکروب های دهانی می توانند تحت شرایطی به لثه اطراف ایمپلنت آسیب برسانند که در ادامه آسیب لثه موجب تحلیل استخوان اطراف ایمپلنت خواهد شد.

بیشتر افراد به دنبال کاشت دندان طبیعی هستند که مانند دندان طبیعی عمل کند و مانند دندان طبیعی ثابت باشد و مستحکم ایمپلنت دندان گزینه مناسبی می باشد.

کاشت دندان طبیعی

 

طول عمر ایمپلنت ها

با پیشرفت هایی که دندانپزشکی نوین داشته ایمپلنت ها عمر نامحدودی داشته اند اما رعایت بهداشت مهم ترین مسئله ای که باید در این زمینه به آن دقت داشت.

مناسب ترین و آرمانی ترین شرایط استفاده از ایمپلنت، وجود استخوان فک به اندازه کافی است.

در مواردی که کمبود استخوان در هر دو فک بیمار وجود داشته باشد با استفاده از پیوند استخوان ساز ایمپلنت دندان انجام می شود.

مزایای کاشت دندان طبیعی

  • مقاومت بالا
  • بازگرداندن توانایی جویدن طبیعی
  • زیبایی فوق العاده
  • در صورت رعایت کامل بهداشت، این دندان ها دائمی خواهند بود.
  • با درمان ایمپلنت، دندان های مجاور قربانی جایگزینی دندان از دست رفته نمی شوند.

طول درمان ایمپلنت چقدر است؟

پس از کاشت دندان طبیعی دو تا هفت ماه به دور از لرزش و تکان خوردن نیاز به زمان داریم. گاهی کامل شدن درمان تا ۹ ماه طول می کشد ، حتی امکان دارد طولانی تر هم بشود.

در طول این مدت بیمار می تواند از پروتز موقت برای زیبایی استفاده کند که البته آن هم بنا به صلاح دید دندانپزشک خوب است.

هزینه کاشت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان بر اساس فاکتورهایی از قبیل هزینه جراح و متخصص پروتز و هزینه لابراتوار و نوع ایمپلنت به کار رفته و با توجه به نوع برند و کارخانه سازنده ، در صورت نیاز هزینه جراحی بازسازی شده و غیره تعیین می گردد.

جراحی و کاشت ایمپلنت دندان باید توسط متخصص پروتز و و دندانپزشک خوب انجام شود.

محل قرارگیری ، عمق قرار گیری و زاویه قرار گیری ایمپلنت و پروتز جزو عوامل مهمی هستند که دندانپزشک خوب باید به آن ها تبحر داشته باشد.

دکتر سید محمد مهدی اعظمی نژاد

متخصص بیماری های دهان ، فک و صورت

ایمپلنت دندان – لمینت دندان – بلیچینگ دندان